O nás

Image 01„Mládí je jako mladý mošt. Nedá se udržet.
Musí vykvasit a přetéct.“

Martin LutherJsme parta nadšenců, kterým není lhostejný osud obce, ve které žijí. Máme rádi zábavu, dobré víno a tradice, které se nám dochovaly po našich předcích. Když už to vypadalo, že jediné, co se v Šakvicích udržuje, je vinařství, a to hlavně po stránce konzumační, rozhodli jsme se něco s tím udělat.

V touze navrátit Šakvicím folklor a kulturní život, přišlo první na řadu obnovení hodů. Protože zima je dlouhá a občas se z toho sklepa musí vylézt, začali jsme pořádat i krojový ples. Rok je tuze dlouhá doba a dvě akce jsou málo. Rozhodli jsme se proto pořádat Košt mladých vín, Z ďůrky do ďůrky aneb Otevřené sklepy a Ďůrkobraní. Ať i lidé ze širokého okolí můžou ochutnat naše tekuté poklady.

Všechny akce pořádáme se srdcem na dlani, plným nasazením a upřímným přáním, aby se vám u nás líbilo.

Přijeďte nás navštívit, těšíme se na vás.

Ze zákulisí:

Nejlepší na pořádání akcí jsou veselí návštěvníci. Když jsou veselí a spokojení, tak jsem kolikrát nad ránem ještě veselejší než oni :)

Kmoch - BOSS

Připravit a řídit ples není uplná hračka. Sem tam se něco nepovede, ale já se vždycky tvářím, že to tak mělo být a kolikrát mi to lidi i žerou.

Oska - BOSS II.

Někdy mi připadá, že nás kluci využívají jen na úklid a zdobení sálu. Pak si ale představím, že by tancovali bez nás a ... vlastně počkat! Oni toho jsou schopní!

Petra - SEVERANKA