Z ďůrky do ďůrky8. 6. 2019

Z ďůrky do ďůrky

Přijměte pozvání do šakvického podzemí - do ďůrek. Každoročně jsou pro Vás připraveny nejen otevřené sklepy, ve kterých můžete ochutnat desítky vín od místních vinařů, ale také večerní zábava u cimbálové muziky.

Více ...
Krojové hody19. - 21. 7.

Krojové hody

Krojové hody jsou hlavním svátkem každé obce na Jižní Moravě. Ženy, víno, zpěv, kroje a taneční veselí do ranních hodin. V mnoha vesnicích se však tato tradice přestala udržovat a kulturní dědictví zaniklo. Pokud chcete zažít pravé moravské hodové veselí do Šakvic.

Více ...
Šakvické ďůrkobraní28. 9. 2019

Šakvické ďůrkobraní

Patříte-li mezi milovníky burčáku, neváhejte přijet do Šakvic na Ďůrkobraní, kde máte možnost ochutnat nejen kvalitní domácí burčák, ale také podebatovat o aktuálním ročníku přímo s vinaři a především užít si spoustu zábavy.

Více ...
Košt mladých vín30. 11. 2019

Košt mladých vín

Ochutnávání mladých vín je velmi oblíbené, protože dává odtušit budoucí charakter vín po dozrání. Často se během koštování u mnohých objevují i jasnovidecké schopnosti. Mladé víno je žádané pro svou svěžest a divokost a to samé můžeme říct i o Koštu mladých vín, na který se můžete těšit i letos.

Více ...
Krojový ples

Krojový ples

Krojový ples je vrcholem plesové sezóny v Šakvicích. Pohled na pestrou mozaiku místních i přespolních krojů a přátelská atmosféra spojená s moravskou pohostinností tvoří zážitky, na které jen tak nezapomenete.

Více ...