Košt mladých vín26. 11. 2022

Košt mladých vín a domácích pomazánek

Košt mladých vín v Šakvicích se koná tradičně v sobotu před první adventní nedělí. Můžete zde ochutnat vína nejen místní, ale také ze širokého okolí. Každý rok můžete ochutnat přes tři sta vzorků mladých vín. Akce je zahájena posvěcením vína místním panem Farářem. Poté vystoupí děti z folklórního souboru Hanýsek, které nám v krásných krojích předvedou svá vystoupení.

Příjemná a pohostinná atmosféra je zpříjemněna o košt pomazánek. Dýňová, zabijačková, olivová, pivní, játrová nebo česneková - to je jen malý zlomek pestré palety domácích pomazánek, kterých zde sejde vždy přes padesát. Pokud se chcete pochlubit svou pomazánkou a nebo jen akci takto podpořit, můžete přinést pomazánku se jménem a receptem s sebou na košt.

Od 18:00 Vám koštování zpříjemní cimbálová muzika, při níž si budete moci i zazpívat a zatancovat. Součástí této akce je vždy i malý jarmark, kde máte možnost zakoupení různých maličkostí pro radost nebo malé dárky k Vánocům (jedná se o ručně dělané výrobky). Pokud byste měli zájem prezentovat se a přispět do našeho jarmarku, budeme jedině rádi. Každý další výrobek rádi uvítáme!

Pro ty nejmenší zde bude tradičně připraven hrací koutek a Ježíškova výtvarná dílna.

Těšíme se na Vás!
organizátoři