Image 0130. 9. 2023

Šakvické ďůrkobraní

Tak jako se vlétě můžete setkat s vinaři na putování Z ďůrky do ďůrky, je pro Vás i na podzim připravena akce - tentokrát pod názvem Ďůrkobraní. Zkušeným návštěvníkům jistě není nutné tuto akci představovat. Pro ty, kteří k nám chtějí zavítat poprvé však máme stručné informace:

Otevřeným sklepům říkáme v Šakvicích jednoduše ďůrky. A právě ty Vás v tento termín zvou na vynikající domácí burčák. Jedná se vždy o domácí burčák - žádné zahraniční (vodové) patoky! Nezřídka se stává, že vinař právě lisuje a tak Vám nabídne i čerstvou šťávu přímo z lisu.

Ve 12:00 proběhne zahájení před šakvickou sokolovnou a poté se již návštěvníci rozeběhnou po ďůrkách, kde za své poukazy dostanou ochutnat burčící mok. Pořadí ďůrek závisí na každém a tak se kdykoliv můžete vrátit k Vašemu olíbenému vinaři. Ti Vám většinou nabídnou i nějaké to víno, nebo kořalku na zapití - pokud se již vše nevypilo na putování Z ďůrky do ďůrky. Pokud se domluvíte s vinařem, můžete zbytek večera strávit v jeho sklepě a vyzvídat, jak je to možné, že právě ten jeho mok je ze všech nejlepší. Nebudete-li mít ani po 5 hodinách koštování burčáku dost, můžete zůstat na Burčákové zábavě, která následuje v sokolovně (na Hlavní ulici).

Přesný čas startu, cenu vstupenky a další podrobnosti se včas dozvíte na našem Facebooku

Těšíme se na Vás!
organizátoři